Stručný popis projektu

Cestou přírodovědných a technických oborů napříč Středočeským krajem dospěli učitelé a žáci na poděbradském EKO Gymnáziu a Střední odborné škole Multimediálních studií k otevření nové laboratoře. Stejnojmenný projekt umožnil vznik a vybavení moderní laboratoře pro přírodovědné experimenty s přístroji značky PASCO.

Děti se tak učí bádáním a samy zjišťují, jak přírodní zákony fungují, což je baví víc, než učit se jen v teoretické rovině. „Například v rámci biologie provádíme fyziologická měření krevního tlaku, objemu plic, svalové únavy a kdo má doma akvárium, změří si v něm nejen pH, ale i obsah dusičnanů ve vodě. Nebude problém zjistit ani složení potravin nebo jejich energetické hodnoty a i takové informace si odnesou do života,“ vysvětluje učitelka biologie, chemie a environmentalistiky Bohdana Glierová. Důležitá měření a sběry vzorků, která jsou pro experimenty základem, umožňují právě přístroje měřicího systému PASCO.

Nová laboratoř poslouží téměř šesti stům žáků a pedagogů i ze spolupracujících základních škol z regionu, dále se otevírá přírodovědným kroužkům nebo pro příměstský tábor. EKO Gymnáziu dotace z projektu umožnila přesně to, co do ekologicky smýšlející školy patří.

Text: Olga Havránková, Foto: Mgr. Bohdana Glierová

Projekt "Cestou přírodovědných a technických oborů napříč Středočeským krajem" s registračním číslem: CZ.1.07/1.1.00/44.0011 je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

Materiály k projektu - Cestou přírodovědných a technických oborů napříč Středočeským krajem

Kontaktujte nás

Hledáte inspiraci, technickou či metodickou pomoc? Uvítáte školení o renomovaných lektorů z řad učitelů? Neváhejte nás kontaktovat!

+420 222 312 451

Vyplňte prosím své jméno

Neplatný vstup

Neplatný vstup

Neplatný vstup

Vyplňte prosím svůj telefon

Vyplňte prosím správně svůj email

Zanechte nám prosím zprávu

* povinná položka

Udělte prosím souhlas